EKG foto s.r.o. Gočárova třída 1105
Hradec Kralove, 5000 02

telefon: 495 538 132
email: info@ekgfoto.czz
www.gitzo.cz

Gitzo inspiruje

Ondřej Prosický

Ondřej Prosický

Divoká příroda se stativy Gitzo

K přírodě jsem vždy blízko, prvé jako malý kluk se zájmem o zvířata nebo později jako geolog ve své profesi. Přes svůj zájem o aktivních sopky jsem se dostal do mnoha odlehlých míst, kde mě začalo přitahovat dokumentování života zvířat. V roce 2006 se to ale v Kostarice "významněji zvrtlo" a už se věnuji pouze zvířatům. Nikdy by mě napadlo, že mě to tolik poznamená a změní život

více ›

Lenka Bukačová

Lenka Bukačová

Fotografie je svébytný jazyk

K fotografii jsem se dostala skrze malbu a fotografie i malba k sobě mají blízko. Nejblíže snad v kategorii inscenované fotografie, kterou se zabývám. Ke studiu fotografie mě přivedlo studium na katedře Výtvarné kultury v Ústí nad Labem, kde jsem měla možnost věnovat se malbě pod skvělým vedením pana profesora Jiřího Bartůňka. Fotografie a malba k sobě mají velmi blízko, obě pracují se záznamem světla, obě zrcadlí příběh, emoce, jemné nuance jakého sdělení.

více ›

Tomáš Berger

Tomáš Berger

Fotografie a restaurátorství

Fotografovat jsem začal prakticky již na střední grafické škole, kde jsem byl sice posluchač restaurátorské specializace, ale naše třída byla spojená se studenty fotografie. Součástí studia byly i fotografické hodiny, kde nás prof. Boloňský učil dokumentovat naší restaurátorskou práci. Obdobné školení probíhalo i na Akademii výtvarných umění, kde jsem opět studoval restaurátorství.

více ›

Pavel Kozdas

Pavel Kozdas

Architektura v podání Pavla Kozdase

Za více jak 10 let objevování zajímavých míst pomocí fotoaparátu mě nejvíce zaujala moderní architektura, která mi nabízí nepřeberné množství kreativních úhlů a tvarů které ve spoustě nádherných budov vidím, a snažím se je představit divákovi z mého jiného snad podle ohlasů zajímavého pohledu.

více ›

Andrea Fojtíková

Andrea Fojtíková

Fotografie není jen pouhý záznam světla, fotograf do ní vnáší sebe, svůj pohled na svět, zachycuje, jak vidí svět on svýma očima. Fotografie vypráví příběh okolního světa, je to záznam skutečnosti interpretovaný očima fotografa.

více ›

Michael Fokt

Michael Fokt

 PEOPLE IN PICTURE - LIDÉ V OBRAZECH

Ze všeho nejvíc miluji fotografování zvířat. Od těch úplně maličkých, sotva centimetr velkých až po obrovské savce. Snad vůbec nejzáhadnějším živočišným druhem pro mne i po těch letech stále zůstává primát Homo sapiens.

více ›

Richard Horák

Richard Horák

Jsem stavař, živím se jako realitní makléř, fotografii jsem nikdy nestudoval a ani bych se jí živit nechtěl, jen výjimečně, i když dnes už mám příjem i z fotografií Prahy. Praha sama o sobě je magická, má úžasnou historii, její památky jsou kouzelné, středem města teče řeka Vltava, která je doplněna stejně nádhernými mosty v čele s Karlovým. A pokud se vám podaří zachytit správné povětrnostní podmínky, pak vám Praha na krátkou chvíli odhalí svoje tajemno. Neznám žádné jiné město na světě s podobným duchem místa, jako je Praha. Karlův most, to je Mekka všech pražských fotografů

více ›

Richard Horák - Chudý saxofonista

Richard Horák - Chudý saxofonista

Chudý saxofonista

Fotím už od svých deseti let a hlavně Prahu. Protože se ale nechci pořád opakovat a fotit jen město samotné, fotím poslední dva roky i hudebníky swingového Original Vintage Orchestru na jejich vystoupeních.

více ›

Jan Knot

Jan Knot

Zastavení času

Honza se fotografii věnuje řadu let, ale nepovažuje se za profesionálního fotografa. Jeho fotografie získaly mnohá ocenění v zahraničních mezinárodních soutěžích, kterých se zúčastňují fotografové z celého světa.

více ›

Tomáš Knot

Tomáš Knot

K fotografování mne přivedl můj táta v 11letech o prázdninách kdy jsem nafotil dva kinofilmy, doma jsme je hned vyvolali a nazvětšovali fotky. A tehdy to začalo. Po prázdninách jsem se ihned přihlásil do fotokroužku a začal fotit čím dál víc.

více ›

Iveta Kulhavá

Iveta Kulhavá

Fotografie, která nechává prostor dětské imaginaci

Fotografie nám předkládá obrazy skutečnosti, s níž si však můžeme hrát. Inscenováním reality před objektivem a nacházením nových vztahů mezi předměty můžeme vytvářet světy plné příběhů, které po nás vyžadují zapojení vlastní představivosti.

více ›

Štěpánka Paseková

Štěpánka Paseková

Důležité je mít co říct

Fotografie podle mě není jen o tom, jaký aparát používáte nebo jaké zvolíte clonové číslo, ale především o tom, co chcete skrze obraz vyjádřit. Důležité je mít co říct .

více ›

Stanislav Pokorný

Stanislav Pokorný

Se stativy GITZO hledám ticho.....

Fotografií se profesionálně zabývám téměř čtyřicet let. Dlouhé roky mě živila fotografie skla, produktů a reklama, vedle toho jsem však velmi často utíkal k fotografii krajiny, která mi byla odpočinkem.

více ›

Martin Sidorják

Martin Sidorják

Roland Garros

Paříž byla moje první tenisová zastávka, která mi učarovala, uhranula na celý život. Tenis je individuální sport, kde se schovat prostě nejde. Buď umíš, nebo ne.

více ›

Jiří Štarha

Jiří Štarha

Jak jsem fotil Jeho svatost Dalajlámu
Když jsem dostal nabídku nafotit návštěvu Jeho svatosti Dalajlamy v Praze, ani na chvíli jsem neváhal. Nabídku jsem přijal a byl plný očekávání. Po dlouhé době jsem pocítil pracovní nervozitu, kterou občas mívám před důležitými zakázkami. Je to taková ta nervozita, která vás pořád nutí přemýšlet nad tím, jak dělat lepší a lepší fotky.

více ›

Juliana Vlčková

Juliana Vlčková

Důvod stisknout spoušť

Vždy jsem byla fascinována prostorem a jeho vztahem k člověku. Můj otec byl psycholog a nejspíš právě díky němu se rozvinul můj zájem o člověka a jeho vnitřní svět, který se promítá do mé tvorby. Fotografováním portrétů jsem se začala naplno zabývat až v posledních letech, ale i tak byli lidé v mé tvorbě vždy přítomni. Zajímala mě především stopa, kterou zanechali v nějakém prostoru, poté co z něj odešli.

více ›

Studio Punctum Images

Studio Punctum Images

Fotografická postprodukce je odvětvím, které za poslední dekádu zaznamenalo velký vývoj. Od snahy ukázat co vše je možné v postprodukci upravit tak, aby se nasnímaná realita změnila k nepoznání, až k současným tendencím pracovat s fotografií v její co nejpřirozenější poloze. O aktuálních trendech v postprodukci, o vytvoření fotografie takzvaně "od stolu" a o tom, co tento obor v dnešní době obnáší jsme si povídali s Jakubem Vlčkem ze studia Punctum-Images.

více ›

Jazz World Photo: z Trutnova až na Manhattan

Jazz World Photo: z Trutnova až na Manhattan

Na trutnovském mezinárodním festivalu Jazzinec se zrodila fotografická soutěž, která významem dávno překročila hranice České Republiky. Přitahuje pozornost autorů z celého světa. Organizátoři připravují už pátý ročník.

více ›

Radek Kalhous

Radek Kalhous

Středoformátová terapie
Souhra Fujifilmu GFX a stativů Gitzo

Když jsem navštívil výstavu fotografií Jana Reicha, který jako jeden z posledních klasických krajinářů používal velkoformátovou kameru a viděl pozitivy přeplněné polotóny, připadaly mi zvětšeniny z kinofilmů na výstavě podstatně slabší.


více ›

Radek Kalhous - krajina portrétu

Krajina portrétu

Nebyl jsem nikdy fanouškem fotografování mobilem. Pokud jsem u sebe neměl foťák, v podstatě jsem přestal vidět scény, které by za fotku stály. Jako kdyby mi podvědomí vypínalo schopnost zajímavé snímky vidět.


více ›

Anna Rezulak

Anna Rezulak

projekt 365

Dnes mohu říci, že všech 365 dní bylo věnovaných ryze a pouze jen fotografování. Je to úžasný, vzrušující a jedinečný způsob, jak zdokumentovat střípky každodenního života.

více ›

Ivan Prokop

Ivan Prokop

Fotografie je pro mne radost, jejím prostřednictvím se mohu setkávat se zajímavými lidmi a pokusit se zprostředkovat své pocity a zážitky.

více ›

Patrick Marek

Patrick Marek

JAK SE FOTÍ JAZZ A VÁŽKY

Možná už při cestě na tenhle svět jsem měl v ruce fotoaparát. Sice to takhle píšou všichni fotografové, aby tak vyjádřili jistou osudovost, ale u mě to bez špetky nadutosti platí dvojnásob. Focení mi bylo souzeno jakousi vyšší silou. Tatáž síla mi zabránila naučit se hrát na hudební nástroj, ačkoli jsem snahu měl. Šest let jsem trápil sebe i bicí, než jsem zjistil, že mě talent jaksi minul, a neměl jsem píli osud porazit. A tak jsem v devadesátých letech začal chodit na koncerty s foťákem.


více ›

Gitzo Traveler Légende

Gitzo Traveler Légende

Dnes, po 102 letech, se Gitzo vrací k francouzskému designu ve svém výjimečném modelu Traveler Légende GK1545T-RT.

více ›

Příběhy fotek

On-line galerie, která nemá obdoby: Příběhy fotek

Jedinečná fotogalerie nazvaná Příběhy fotek byla spuštěna v lednu 2019. Po dobu jednoho roku do ní každý týden přibude jedna fotografie od uznávaných autorů i nadšenců spolu s příběhem, který se k jejímu vzniku váže.
Text a foto: www.pribehyfotek.cz

Roční projekt skončil 31.12.2019. Autorům se společně podařilo vybrat celkem 218 000 Kčpro nadaci DOBRÝ ANDĚL.
 

více ›


0 ks zboží 0 Kč

měna : Kč