EKG foto s.r.o. Gočárova třída 1105
Hradec Kralove, 5000 02

telefon: 495 538 132
email: info@ekgfoto.czz
www.gitzo.cz

GITZO historie

Gitzo, volba profesionálů

Firma Gitzo, známá ve fotografickém světě jako výrobce řemeslně velmi precizních a kvalitních profesionálních stativů a stativových hlav, byla založena v roce 1917 panem Arsenem Gitzhovenem. V této době společnost vyráběla dřevěné, později kovové filmové kazety pro většinu v Evropě vyráběných fotoaparátů. S vývojem fotoaparátů společnost Gitzo postupně vyřadila výrobu fotoaparátů ze svého programu a soustředila svou výrobu na příslušenství jako jsou fotografické závěrky, adaptéry pro blesky, časové a dálkové spouště až do roku 1942. Během druhé světové války společnost vyráběla podpěrné a nosné systémy pro vojenské účely a částečně omezila svoji činnost.

GitzoVýroba byla obnovena v roce 1944. Společnost soustředila veškeré úsilí na svou stále se rozšiřující divizi stativů a stativových hlav, která získala renomé nejlepších stativů na světovém trhu. Skutečný začátek výroby stativů a stativových hlav sahá do druhé poloviny čtyřicátých let, kdy stabilita byla důležitým požadavkem každého nosného systému tehdejších fotoaparátů.

V roce 1960 odešel zakladatel pan Arsen Gitzhoven do penze a firmu převzala jeho dcera. Společnost zůstala až do roku 1992 rodinnou firmou, vedenou dcerou zakladatele společnosti paní Yvonne Plieger a jejím manželem. V tomto roce převzala firmu Gitzo mezinárodní holdingová společnost Vitec Group PLC, specializující se na nosné systémy v oblasti profesionální fotografie, rozhlasové a filmové techniky.

Gitzo se plně zaměřilo na vývoj a výrobu fotografických stativů. Firma představila mnoho nových technologií a materiálů, které se staly průmyslovými standardy jako např. stativy z uhlíkových vláken nebo systém 180o skládání nohou stativu.

Používání nejmodernějších technologií a materiálů spolu s nekompromisním nárokem na kvalitu zpracování a design tvoří pro výrobky Gitzo bezprecedentní kategorii samu o sobě. Díky těmto vysokým nárokům si firma Gitzo za dobu své jedinečné existence vydobyla výjimečné postavení na fotografickém trhu.


0 ks zboží 0 Kč

měna : Kč