EKG foto s.r.o. Gočárova třída 1105
Hradec Kralove, 5000 02

telefon: 495 538 132
email: info@ekgfoto.czz
www.gitzo.cz

Technologie GITZO - stativové hlavy

state-of-the art
2015 - Gitzo představuje novou řadu středových kulových hlav.
Koncepce state-of-the art je zaměřená na plynulost, přesnost, pevnost a design. Tyto středové hlavy jsou určeny profesionálním a pokročilým amatérským fotografům, kteří hledají nejlepší dostupné vybavení. Jsou navrženy a zkonstruovány tak, aby byly dokonalým doplňkem stativů GITZO. Hlavy jsou dostupné ve třech velikostech.

Jedinečný design
Na rozdíl od běžného válcového designu mnoha výrobců stativových hlav, jsou naše hlavy GH1382TQD, GH1382QD a GH3382QD štíhlé s řadou zakřivení s trojúhelníkovým akcentem provedené v šedé barvě chromované oceli. Modely GH1382TQD a GH1382QD jsou tvarově navrženy tak, aby dokonale zapadly mezi nohy složených stativů Traveler.

Ideální použití pro staivy:

  • GH1382TQD pro Traveler série 0 & 1
  • GH1382QD pro Traveler série 2 a Mountaineer série 0 & 1
  • GH3382QD pro Mountaineer série 2 & 3

Středové kulové hlavy
Design našich středových kulových hlav je podřízen vyvážení konstrukce a vlastností. Vlastností, jako je zaručení maximální nosnosti a vlastností, které jsou často nesnadno měřitelné, ale tím více zásadní pro to, jak se profesionální hlavy chovají v praxi při každodenním použití. Jako je plynulost pohybu, minimální úchylka při aretaci, nízká hmotnost, nízké těžiště, zvýšený úhel pohybu v naklápění (tilt), malé rozměry, ergonomika a pevná aretace. Pro dosažení vyvážení všech těchto parametrů Gitzo přináší jedinečná technická řešení: dutý kulový čep, potažení kulového čepu tenkou vrstvou PTFE (polytetrafluoretylen) nebo WS2 (sulfid wolframičitý), speciální aretační mechanizmus a univerzální rychloupínací systém Arca-Swiss kompatibilní.

Komfortní nezávislé ovládání pan, tilt a frikce
Všechny tři hlavy (GH1382TQD, GH1382QD a GH3382QD) mají nezávislé ovládání panoramatického pohybu (pan lock) a uzamykání kulového kloubu. (tilt lock). Modely GH1382QD a GH3382QD jsou vybaveny ovládání frikce (síly tření). Ovládací prvek je umístěný uvnitř uzamykacího kolečka kloubu a funguje nezávisle na uzamykání kloubu.

Intuitivní hybridní rychloupínací systém Arca-Swiss komatibilní
Rychloupínací destička se uzamyká pomocí rybinového mechanizmu ovládaného šroubem (hlavy GH1382TQD, GH1382QD a GH3382QD). Upínací systém je malý, lehký a intuitivní. Systém je kompatibilní s rychloupínacími destičkami typu Arca-Swiss ostatních výrobců.

WS2 = plynulost a přesnost pohybu
Kulové hlavy GH1382TQD, GH1382QD a GH3382QD se mohou pochlubit použitím přelomových technologií. Povrch kulového kloubu je ošetřený vrstvou sulfidu wolframičitého (WS2). Sulfidy wolframu se používají v průmyslu jako maziva. Vrstva sulfidu wolframičitého má tak malé tření, že bylo zapotřebí vyvinout nový, patentovaný, extrémně účinný uzamykací mechanizmus a pro konstrukci použít součástky z tvrdého kovu. Kloub lze uzamknout s vyvinutím minimální síly a vyvarovat se tak nežádoucí deformaci či driftu (úchylka při nastavení polohy a aretaci).

 

 

Fluidní pouzdro bird watching cartrige
Fluidní pouzdra pro vodorovné a svislé naklápění hlav využívají oproti tradičním video hlavám opačný funkční princip. Zaručují mimořádně plynule ovládaný pohyb při nízké rychlosti, což požadují zejména pozorovatelé ptáků a fotografové pořizující video záznam. Při pohybu vysokou rychlostí, v případě potřeby rychlé změny nastavení polohy nekladou hlavy téměř žádný odpor. Fluidní pouzdra jsou velmi malá a umožňují tak dosažení malých rozměrů a nízké hmotnosti hlav (GH1720QR, GH2720QR).

Ovládání aretace jedním prvkem - single lock
Další specifickou vlastností je ovládání aretace jedním prvkem. Vodorovné a svislé otáčení hlavy se aretuje jediným rozměrným kroužkem. To propůjčuje hlavám GH1720QR a GH2720QR doposud nedosaženou jednoduchost, rychlost a účinnost ovládání.

Otočná rukojeť pro použití na levou a pravou ruku
Hlavy vybavené aretačními pákami je možné přizpůsobit pro používání na levou nebo pravou ruku. Pro lepší skladnost lze některé hlavy (G2180, GH1720QR, GH2720QR) používat bez rukojeti. V takovém případě se rukojeť nahradí elegantní krytkou upevňovacího šroubu.


0 ks zboží 0 Kč

měna : Kč