EKG foto s.r.o. Gočárova třída 1105
Hradec Kralove, 5000 02

telefon: 495 538 132
email: info@ekgfoto.czz
www.gitzo.cz

Technologie GITZO - stativy a monopody

Vysoce kvalitní uhlíkové trubky

Vysoce kvalitní uhlíkové trubky

V roce 1994 Gitzo jako první na světě představilo stativ Mountaineer z uhlíkových vláken. Od té doby nás téměř každý výrobce stativů následoval a začal vyrábět stativy z uhlíkových vláken. Stativy Gitzo jsou však vždy o krok před ostatními. Investujeme velké prostředky do vývoje nových technologií trubek z uhlíkových vláken.

V roce 2005 jsme představili revoluční složení trubky „Carbon 6X". Kompozitní trubku zhotovenou z uhlíkových vláken tloušťky 7 μm (0,007 mm) s unikátní strukturou šesti křížených vrstev.

Rok 2014 přináší další zásadní inovaci. Nové pevnější kompozitní trubky Gitzo „Carbon eXact" vyvinuté pro sérii stativů Mountaineer.

Rok 2015: použití technologie Carbon eXact u stativů a monopodu série Traveler. Představení nového modelu Traveler série 0, GT0545.

Rok 2016: použití technologie Carbon eXact u stativů série Systematic a všech monopodů. Představení dvou nových modelů Systematic: série 4 GT4533LS a série 5 GT5543XLS. Uvedení monopodů série 4 eXact.

Technologie Carbon eXact používá dva různé průměry uhlíkových vláken (5 μm a 7 μm) a jejich kombinaci v závislosti na průměru trubky. Trubky s menším průměrem ( 25,3 mm a menší) používají vlákna HM (High Modulus), uhlíková vlákna s průměrem 5 μm (0.005 mm). Díky menšímu průměru je možné v křížených vrstvách navinout do stejného objemu více vláken. Tím se dosáhne větší tuhosti trubky. Zároveň jsme zmenšili rozdíly mezi průměry jednotlivých sekcí ve srovnání s verzí Carbon 6X . Zvětšili jsme průměr a pevnost zvláště u tenčích trubek. Současná nejtenčí sekce má průměr 11,2 mm a je o 40 % silnější než její předchůdce.

Povrchová úprava "noir décor"

Většina stativů a stativových hlav Gitzo je ošetřena speciální povrchovou úpravou „noir décor". Úpravu vyvinulo a začalo Gitzo používat v 70. letech. Tato povrchová úprava propůjčuje výrobkům kvalitní vnější ochranu, pevnost a trvanlivost. Mimo své technické přednosti má „noir décor" svůj typický, vysoce kultivovaný lesklý vzhled, který je spojovaný se smyslem pro kvalitu a tradici firmy Gitzo.

G-lock

Od 50. let Gitzo používá šroubovací aretační zámky jednotlivých sekcí stativů. Otočné prstence pomáhají získat našim stativům mimořádnou pevnost a umožňují tak jejich použití s profesionální technikou. V roce 2007 Gitzo představilo stativy se systémem zámků „G-lock". Uzavírání G-lock přineslo 20% zvýšení pevnosti, rychlejší ovládání a díky systému „gravity lock" (zjednodušeně: čím větší zatížení stativu, tím pevnější aretace) pevnější uzamykání jednotlivých sekcí. Aretační zámky neustále vyvíjíme a zdokonalujeme. Nejnovější „G-lock Ultra" u série Mountaineer (od r. 2014), Systematic (od r. 2017), monopodů (od r. 2017) a Traveler G-lock u série Traveler (od r. 2015) přináší novou úroveň ergonomie a pevnosti bez jakýchkoliv kompromisů.

Traveler G-lock

Traveler G-lock

Rozměrově úsporný a ergonomický Traveler G-lock (od r. 2015) je kompaktní uzamykací systém stativových noh vytvořený speciálně pro stativy Traveler. Jeho účinnost a malá prostorová náročnost umožňuje složit vyšší stativy do kompaktních délek. Zakřivený vnější tvar uzamykacích kroužků poskytuje pohodlné uchopení, zatímco vnitřní O-kroužek pracuje měkce. Snižuje pronikání prachu a nečistot dovnitř zámku.

Pevnost a struktura materiálů

Každá část stativu je designována za použití modelovacího softwaru 3D. S použitím nejkvalitnějších materiálů je zhotoven prototyp, který je důsledně propracováván a testován podle našich přísných nároků. Výsledkem je konstrukční dokonalost a design od nejmenšího použitého šroubku. Toto je jediná cesta, jak můžeme zabezpečit kvalitu našich výrobků a uspokojit nejnáročnější požadavky fotografů.

Nastavení úhlu polohy nohou, práce nízko nad terénem "ground level set"

Stativy Gitzo jsou vybavené aretačními zarážkami, které umožňují individuální nastavení úhlu noh stativu pro možnost fotografování v nerovném terénu a nízko nad zemí. Většina našich stativů je vybavená funkcí „Ground Level Set", která dovoluje pracovat se stativem bez středové tyče v minimálních výškách nad pracovní plochou. U řady stativů Mountaineer používáme zcela unikátním ovládání systému „Ground Level Set".

Výměnná zakončení

Většina stativů a monopodů Gitzo je vybavená výměnnými zakončeními, která jsou zaměnitelná s příslušenstvím Gitzo, jako jsou velké patice, krátké a dlouhé bodce, patice do sněhu atd.

Zakončení nohou Traveler

Zakončení nohou TravelerGumová zakončení (patky) pro modely Traveler série 0 & 1 (modely 2015) šetří místo, jsou stabilnější jednodušší na výměnu v případě jejich opotřebení. Koncovky u stativů Traveler série 2 jsou zaměnitelné s libovolnými patkami.


0 ks zboží 0 Kč

měna : Kč